FAQ to zbiór najczęściej zadawanych mi pytań na temat indywidualnego planowania podróży. Tutaj znajdziesz wszystko w jednym miejscu. Masz inne wątpliwości? Napisz do mnie!

1. Na czym polega indywidualne planowanie podróży?

Przygotowuję spersonalizowane plany podróży dopasowane do potrzeb danej osoby. Każdy z nas jest inny i inaczej wyobraża sobie wymarzone wakacje. Określenie najlepszego kierunku na urlop, znalezienie noclegu i biletów, zaplanowanie budżetu, wybór ubezpieczenia, zweryfikowanie sytuacji i bezpieczeństwa w danym kraju zajmuje czas. Moim zadaniem jest stworzenie gotowego planu specjalnie dla Ciebie i dostarczenie informacji na temat podróży, abyś Ty mógł zaoszczędzić cenne godziny i cieszyć się wyjazdem

2. Czy „WIO! The World is Open” to biuro podróży lub agencja turystyczna?

Nie. Projekt powstał aby stworzyć alternatywę dla masowej turystyki i podróży w stylu all inclusive. Moja oferta jest skierowana do ludzi ciekawych świata i chcących podróżować samodzielnie, którym jednak trudno jest znaleźć czas na samodzielne planowanie. Jestem Twoim osobistym doradcą, dostarczam informacji, asystuję przy dokonywaniu rezerwacji. Przede wszystkim – pomagam zaoszczędzić czas.

Nie sprzedaję gotowych pakietów turystycznych (np. tygodniowego pobytu w Egipcie w hotelu z krytym basenem i pełnym wyżywieniem) i nie otrzymuję prowizji od biur podróży.

3. Dlaczego warto skorzystać z usług „WIO! The world is open” – Infobrokera turystycznego?

  1. Podróżuję dużo i często – poznałam wiele sposobów na jak najlepsze wykorzystywanie czasu i środków w podróży oraz znalezienie pięknych miejsc. Ustalam odpowiednie informacje szybciej i efektywniej niż ktoś, kto podróżuje tylko w trakcie urlopu. Moi klienci płacą za zaoszczędzony czas i moje doświadczenie.

4. Czy samodzielna podróż jest lepsza niż wyjazd z biurem podróży?

Samodzielna podróż pozwala poznać kulturę i prawdziwe piękno odwiedzanego miejsca. Pozwala przeznaczyć czas i środki na to co naprawdę chcesz, zapewnia też większą swobodę niż wykupiona w agencji wycieczka. Jeżeli wydajemy pieniądze na pakiet – ten, który został sprzedany wcześniej tysiącu innym osób, dlaczego nie wybrać planu idealnie dopasowanego do naszych potrzeb? Czas obudzić w sobie odkrywcę!

5. Skąd wiesz co lubię? Jak powstaje plan podróży „szyty na miarę”?

Jeśli jesteś zainteresowany otrzymaniem planu, wypełnij darmowy kwestionariusz, w którym określasz m.in. swoje preferencje, budżet, termin i długość wyjazdu. Po otrzymaniu tych informacji skontaktuję się z Tobą telefonicznie by ustalić dodatkowe szczegóły. Całość zajmie nie więcej niż 25 minut.


6. Jak wygląda wybór połączeń lotniczych/kolejowych?

Znajduję dopasowane do Twoich potrzeb połączenia lotnicze lub kolejowe. Zadbam, by były w dobrej cenie, poinformuję Cię o zniżkach. Otrzymasz ode mnie bezpośredni link, po kliknięciu w który zarezerwujesz bilet. Informacje na temat rezerwacji i godzin wyjazdu będą w Twoim indywidualnym planie podróży. Oferuję także przypomnienie oraz pomoc w dokonaniu odprawy.

7. Jak wyglądają propozycje noclegów?

Dostaniesz maksymalnie 2 propozycje noclegu w każdym miejscu, które będziesz odwiedzał w trakcie Twojej podroży. Pomogę wybrać, gdzie warto zostać na noc i jak długo – lub, czy lepiej jest ustalić jedną bazę wypadową na cały wyjazd.

Sprawdzone noclegi będą dopasowane do budżetu, oczekiwanego standardu oraz innych preferencji (np. hotel w centrum, z widokiem na morze, basenem, menu bezglutenowym).

8. Co zawiera indywidualny plan podróży na każdy dzień?

W swoim planie podróży znajdziesz najlepsze, dopasowane do Ciebie opcje spędzania czasu w danym miejscu, ze wskazaniem godzin dostępności/otwarcia, adresu, ewentualnych kosztów wstępu oraz konieczności rezerwacji.

Będziesz mógł/a wybrać spośród kilku opracowanych na podstawie Twoich zainteresowań opcji. Jeśli jesteś smakoszem – znajdziesz najlepsze jarmarki z jedzeniem i kursy gotowania, jeśli kochasz aktywny wypoczynek – dokładne trasy trekkingowe. Jeśli nie cierpisz zwiedzać muzeów – nie będzie ich w planie.

9. Co zawierają informacje dotyczące transportu na miejscu?

Zestawienie informacji o tym jak najwygodniej, najkorzystniej pod względem funduszy i innych preferencji przemieszczać się z punktu A do punktu B. Wraz z rozkładem jazdy, przystankami, cenami biletów lub warunkami wypożyczenia auta.

10. Co zawiera rozszerzony pakiet „Takim to dobrze”?

W planie znajdziesz opis tła historycznego i kulturowego odwiedzanych miejsc. Wszystkie istotne punkty będą zaznaczona na specjalnie dla Ciebie przygotowanej mapie. Otrzymasz wskazówki co do lokalnych zwyczajów i sposoby na komunikację z miejscowymi. Dowiesz się, na co należy zwrócić uwagę aby zminimalizować ryzyko ewentualnych nieprzyjemności, takich jak mandat czy kradzież. Oszacowany zostanie budżet, plan B w przypadku niepogody, dostaniesz informacje o tym, gdzie i co warto zjeść i wiele innych.

11. Na czym polega doradztwo w czasie wyjazdu?

W czasie wyjazdu trudno znaleźć czas na ewentualne przeorganizowanie planu, ponowne wyszukiwanie połączeń, ustalanie potrzebnych informacji w Internecie. W trakcie Twojej samodzielnej podróży pozostajemy w kontakcie. W zależności od wybranego przez Ciebie pakietu, zdalnie doradzę Ci jak rozwiązać problem, zaproponuję zmiany Twojego planu podróży, dostarczę odpowiednich informacji. Nie pozostaniesz sam z rozwiązywaniem kłopotu, który psuje Ci urlop.

12. Czy The WIO wspiera przyjazną środowisku i zrównoważoną turystykę?

Tak. Jeżeli jest to możliwe zawsze proponuję, aby chociaż część podróży odbyć pociągiem.  Współpracuję z miejscowymi gospodarzami i polecam lokalnych przewodników zamiast sieci hoteli i agencji turystycznych. Zachęcam do podróży w grupie, aby minimalizować zużycie energii i paliwa.

13. Czy zaplanujesz mi wyjazd w każde miejsce na Ziemi?

Nie, stawiam na specjalizację i autentyczność. Przygotowuję plany wyjazdów tylko w miejsca, w których byłam osobiście. Mogę Ci wtedy doradzić, gdzie naprawdę warto pojechać, które miejsca wyglądają dobrze nie tylko w Internecie i czego możesz oczekiwać.

Aktualnie specjalizuję się w planach podróży m.in. po Włoszech, północnej Hiszpanii, regionie Hordaland w Norwegii, północnej Polsce, środkowej i południowej Tajlandii oraz Malezji.

Jeśli marzy Ci się podróż tam, gdzie jeszcze nie byłam, nie ma problemu. Chętnie skontaktuję Cię z odpowiednim znawcą tego regionu, który zaplanuje dla Ciebie wyjazd.

14. Nie znalazłem/am usługi, którą szukam. Co teraz?

1. Masz już przygotowany własny plan, ale potrzebujesz pojedynczych informacji o najlepszym sezonie na podróż, aktualnej sytuacji w kraju, do którego jedziesz lub tradycyjnych potrawach lokalnej kuchni o obcobrzmiących nazwach, które zawierają gluten lub inne alergeny?

2. Wybierasz się w podróż kamperem i potrzebujesz pomocy jedynie w ustaleniu trasy?

3. W trakcie podróży chcesz zrobić niespodziankę ukochanej osobie, ale nie masz pomysłu?

4. Szukasz patentów na wartościowy czas z dzieckiem w trakcie wyjazdu?

5. Chcesz wyszukać tylko tanie bilety lotnicze?

6. Masz inne pomysły?

Nie ma sprawy! Napisz do mnie, za darmo zapewniam wtedy indywidualną wycenę.

Masz więcej pytań? Skontaktuj się ze mną!