Site Loader
Duomo Mediolan thewio.pl Weronika Lis

Duomo Mediolan thewio.pl Weronika Lis

Pierwszy weekend miesiąca to zawsze dobry wybór, aby Włochy poznać nieco lepiej od ich wewnętrznej, kulturalnej strony. W każdą pierwszą niedzielę miesiąca możecie bowiem bezpłatnie lub za symboliczną opłatą odwiedzić tam prawie wszystkie muzea i parki archeologiczne.

Składając wizytę moim znajomym właśnie w pierwszy weekend marca, wśród wielu dobroci Mediolanu dałam radę zobaczyć kilka bardzo miłych miejsc i rzeczy.

Podróżuj w czasie

Po ulicach Mediolanu nadal kursują żółte, charakterystyczne tramwajowe wagony serie 1500. Oczekujcie ich na przystankach linii 1, 5, 10, 19 oraz 33 i wskakujcie na pokład. Tylko przypadkiem się nie śpieszcie. W przepięknie odnowionym wnętrzu, na drewnianych ławach, cieszcie się jak najdłużej tym nieco skrytym, eleganckim kawałkiem miasta.

Mediolan żółty tramwa thewio.pl Weronika Lis

Castello Sforzesco

Przez wieki najsławniejsi artyści, w tym Leonardo da Vinci, tworzyli tę mediolańską fortecę. W środku koniecznie odwiedźcie pokoje książęce, dziś Muzeum Sztuki Starożytnej. Niektóre pokoje nadal zachowują oryginalne, malowane dekoracje.

Zamek Sforzów Castello Sforzesco Weronika Lis thewio.pl
Obraz RGY23 z Pixabay

Parco Sempione i Arco della Pace

Park powstał z myślą o wykreowaniu pełnych, panoramicznych widoków obejmujących Castello Sforzesco i Arco della Pace. Miło jest tam piknikować i pocieszyć się słońcem. Jakkolwiek, dobrze pilnujcie swoich rzeczy – to nie jest najlepsze miejsce na poobiednią drzemkę.

Arco della Pace Mediolan thewio.pl Weronika Lis
Arco della Pace. I ja.

Galleria Vittorio Emmanuele II
„Salotto di Milano” nikomu nie trzeba przedstawiać. Oprócz ekskluzywnych butików, znajdziesz tam także charakterystyczny pomnik ostatniego króla Sardynii i pierwszego króla Włoch w jednej osobie. Galleria łączy Piazza Duomo i Piazza della Scala.

Galleria Vittorio Emmanuele Mediolan thewio.pl Weronika Lis

Duomo

 Fasada Duomo St. Maria Nascente di Milano to pierwsze skojarzenie z miastem, a jej zdjęcie znajduje się prawdopodobnie w każdym albumie z Mediolanu. Mnie najbardziej zachwyciły jednak widoki  roztaczające się z tarasów na dachu Katedry. Wejście na górę warto zaplanować na jakieś pół godziny przed zachodem słońca i podziwiać cały Mediolan w prawdziwie romantycznej aurze.Duomo Mediolan thewio.pl Weronika Lis

Ogród Botaniczny Brera

Alice zabrała mnie Brera Orto Botanico, jednego ze swoich ulubionych miejsc, skrytego za Palazzo Brera. Na spacer tam najlepiej wybierzcie się pomiędzy kwietniem a wrześniem. Chyba, że lubicie podglądać jesienne liście na początku wiosny :).

Ogród Botaniczny Brera Weronika Lis thewio.pl Mediolan

Mediolan skrywa o wiele, wiele więcej. Warto więc spędzony w nim czas dobrze zaplanować!

Weronika Lis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *